Kubek termiczny - THIS IS IT!

Idealny kubek termiczny - jaki wybrać? Polecam coś sprawdzonego i porządnego, a muszę przyznać, że przetestowałam wiele... :-)
Gęsi odlatują, na dworze lodowaty wietrzyk, powietrze już dawno przestało pachnieć latem.
Jesień. Wlazła w ubłoconych butach i zdeptała resztki upalnych chwil. W zimne dni (choć nie tylko), marznąc na przystanku czy pędząc gdziekolwiek po dworze, na ratunek wzywam... gorącą kawę lub herbatę. Jeden łyk rozgrzewa mnie "od środka" i zimno przestaje mi szczególnie doskwierać. 
Długo szukałam odpowiedniego kubka termicznego, który:
  • zmieściłby się do mej torebki (przecież nikt nie biega z dużym termosem na co dzień:-P ),
  • trzymałby ciepło napoju jak najdłużej (pijam wrzątek:-),
  • był lekki i poręczny,
  • nie przeciekał (abym miała absolutną pewność, że nie wyleje się nawet kropelka) *,
  • był solidny, trwały, służył mi na lata,
  • nie zrujnował mnie finansowo...
Jeśli czegoś takiego szukacie lub macie bliską osobę, która ucieszyłaby się z takiego prezentu, to lepszego kubka niż KUBEK CONTIGO prawdopodobnie nie znajdziecie.
Kupiłam go sobie z ciężkim sercem, bo tani nie jest i bałam się, że wyląduje w koszu jak wszyscy teoretycznie szczelni kubkowi poprzednicy. Całe szczęście - myliłam się! I to bardzo! Bez przekonania czytałam na stronie producenta jego "obiecanki":
"To będzie Twój najlepszy kubek jaki kiedykolwiek miałeś w życiu! 
Już nigdy nie zalejesz komputera, nie wyleje Ci się kawa na ważne papiery, nie poparzysz się w samochodzie.  Pokochasz ten kubek od pierwszego... łyka. 
• Zamknięcie AUTOSEAL® ; 100% ochrony przed przeciekaniem i 100% ochrony
przed rozlaniem

Naciskasz! Pijesz! Puszczasz! Zamykasz!
AUTOSEAL® zamyka autmatycznie pomiędzy kolejnymi łykami
• Próżniowa technologia ścianek utrzymuje ciepło przez 4 h i zimno przez 12h.
• Doskonale wyprofilowany kształt ułatwia trzymanie, przenoszenie,
• Pomieści 470ml/16 oz. Płynu i pasuje do większości uchwytów samochodowych
•Podwójne ścianki stalowe czynią go odpornym na uderzenia i trwałym
• wolny od BPA".
 "Obiecanki" okazały się w pełni zasadne i nieprzesadzone. Potwierdzam utrzymywanie ciepła, szczelność i poręczność. Dorzucam od siebie pochwałę za świetny design (jest także w czym wybierać jeśli chodzi o kolorystykę) i szybkość transakcji (zamawiałam bezpośrednio od producenta - można dostać taniej w internecie, ale wolę zawsze sprawdzone źródła i gwarancję w razie kłopotów). 
Mój wybór padł na granatowy/niebieski kubek - klik!
Producent ma też inne ciekawe produkty - warto zajrzeć na: http://www.kubekcontigo.pl 


* Kiedyś składałam jakieś papiery w urzędzie w Szczecinie. W torebce miałam nieszczelny kubek z sokiem... Stoję przy okienku, otwieram torebkę, by wyciągnąć portfel z dokumentami, a tam... mój telefon, klucze, słuchawki, książka, notes - dryfują sobie w morzu tymbarkowym... Pan w okienku musiał mieć niezły ubaw jak zobaczył moją minę i nie dziwił się specjalnie, jak szybko zwiałam, aby ratować, co tylko się da... 
Całe szczęście nie było tak źle. Nie zapomnę jednak, kiedy w Barlinku na rynku naprawiano mój telefon i Pan przy odbiorze mówi do mnie tak: "Ładnie pachniała ta Pani karta SIM... Niech zgadnę - multiwitamina?". :-) 

Z kubkiem Contigo czuję, że moja torebka jest bezpieczna. Polecam zrobić sobie prezencik (mała rzecz- a cieszy!), albo podarować komuś na Święta czy na inną okazję. Ja mam swój kubek już ponad rok (jak nie dwa...) - nic się z nim złego nie dzieje. Czyszczenie jest banalne - płuczę gorącą wodą, a następnie zimną (silny strumień wody z kranu) dokładnie wewnątrz jak i na zewnątrz. Dokładne mycie - szczególnie pokrywy kubka - zapobiega chłonięciu intensywnych zapachów.

Polecenia godne,
podpisuję się rękami i nogami,
Cropson :-)